Gjenvalgt som leder i brukerutvalget  

Alf Magne Bårdslett er gjenvalgt som leder av brukerutvalget i Helse Sør-Øst RHF. Geir Bornkessel blir ny nestleder.
Bilde av Alf Magne Bårdslett og Geir Bornkessel 
Alf Magne Bårdslett (t.v) og Geir Bornkessel.

Det nye brukerutvalget i Helse Sør-Øst RHF konstituerte seg tirsdag og den sittende lederen fikk fornyet tillit. Alf Magne Bårdslett går dermed inn i sin tredje periode som leder av det regionale brukerutvalget. Som nestleder får han med seg Geir Bornkessel, som kom inn som medlem av brukerutvalget i fjor. 

Styret i Helse Sør-Øst RHF oppnevnte i sitt møte den 14. september det nye brukerutvalget for perioden 1. oktober 2010 til 30. september 2013. En av de oppnevnte medlemmene  har i ettertid trukket seg. Vedkommende har fremmedkulturell bakgrunn og det blir nå satt i gang et arbeid for å fremme kandidatur på en ny person slik at etniske minoriteter fortsatt blir representert i brukerutvalget. 

Helse Sør-Øst har en ambisjon om å være et utstillingsvindu for god brukermedvirkning, og legger til rette for dette gjennom dialog, deltakelse og tildeling av midler til organisasjonens arbeid. Det er etablert brukerutvalg både på regionalt nivå og i alle helseforetakene i Helse Sør Øst. Utvalgene er sammensatt av representanter fra bruker- og pasientorganisasjoner.


Publisert 04.10.2011 18:50 | Endret 04.10.2011 19:13 

 ‭(Skjult)‬ Publisert av enhet

 ‭(Skjult)‬ Handler om

 Se også...

2012©Helse Sør-Øst RHF | Pb. 404, 2303 Hamar | Tlf: 02411 | Postmottak | Redaktør: Christin Nyland
Besøksadresse: Parkgata 36, Hamar og Leirvollen 21A, Skien | Org.nr: 991 324 968