Hopp til innhold
logo
Sykehus reiser seg på Brakerøya omkranset av flere heisekraner

Nytt sykehus i Drammen

Det nye sykehuset hadde byggestart på Brakerøya i 2019. Når det står klart til bruk i 2025 vil det ersatte dagens Drammen sykehus og Blakstad sykehus. Nytt sykehus i Drammen vil ha integrerte lokaler for somatikk, psykisk helsevern og tverrfaglig spesialisert rusbehandling. 

Nytt sykehus har nådd sin fulle form og høyde

Nytt sykehus i Drammen skal til sammen bli 122.000 kvadratmeter stort, nå er hele bygningsmassen påbegynt og vi ser tydelig konturene av hele bygget.
Flyfoto av sykehus på Brakerøya som reiser seg

Nyheter

  • nytt sykehus i Drammen under bygging
    17. april 2023
    Dronebilder fra byggeplassen i mars

    Se bildene fra dronen som har flydd over byggeplassen på Brakerøya i slutten av mars 2023.

  • En stor bygning med mange vinduer
    13. april 2023
    Sykehuset har nådd sin fulle form og høyde

    Nytt sykehus i Drammen skal til sammen bli 122.000 kvadratmeter stort, nå er hele bygningsmassen påbegynt og vi ser tydelig konturene av hele bygget.

  • Illustrasjon av nytt sykehus i Drammen, viser grøntarealer runndt bygget
    7. mars 2023
    Agaia AS skal bygge parkanlegg til nytt sykehus

    Nylig signerte prosjektorganisasjonen for nytt sykehus i Drammen kontrakt med Agaia AS om bygging og vedlikehold av utomhusanlegget til nytt sykehus i Drammen. Kontraktsverdien er ca. 142 MNOK inkl. mva.

Sist oppdatert 13.04.2023
Fant du det du lette etter?